Nové centrální překladiště zvýší hodinovou kapacitu překládaných zásilek ze stávajících 4000 na 15 000 za hodinu. Celkově bude k dispozici přes 180 nakládacích a vykládacích ramp pro kamiony a dodávky. Objekt o celkové ploše 50 tis. m2 situovaný u dálnice D1 bude zároveň sloužit jako regionální depo pro oblast východní části Prahy a středních Čech.

V rámci projektu výdejních a prodejních míst firma v srpnu úspěšně ukončila pilotní fázi. Místa pod značkou PPL partner bude otvírat ve spolupráci s prověřenými obchody v daném regionu. „Současná doba jasně ukazuje, že příjemce potřebuje více voleb, jak si zásilku převzít. Kromě obvyklých časů doručení, které PPL nabízí, jsme se rozhodli umožnit příjemcům možnost vyzvednout si zásilku kdykoliv se jim to bude hodit. Například cestou z práce, při nákupech, zkrátka kdykoliv v otvíracích hodinách našich PPL partnerů," uvedl ředitel pro obchod a marketing PPL Milan Loidl.

Místa budou vybavená veškerým potřebným zařízením pro bezproblémový výdej i příjem zásilek. Příjemce si doručení k PPL partnerovi může zvolit v internetovém obchodě nebo si zásilku může přesměrovat na webu či na zákaznické lince.

Mezi různými způsoby doručení zásilek z e-shopů v ČR dominuje osobní odběr. Mnohé internetové obchody si proto zřizují kamenné výdejny. Podobnou síť pro osobní výdej plánuje vytvořit ve spolupráci s partnery také například expresní přepravce DPD. Česká pošta se zase chystá zavést tzv. balíkomaty pro časově neomezený výdej zásilek.

Společnost PPL CZ patří do skupiny DHL; v současné době zaměstnává 700 pracovníků a disponuje 21 depy.

Související