Až na drobný zbytek by se tak zaplnila první etapa průmyslové zóny, řekl místostarosta Chebu Tomáš Linda. „Firma má zájem o 40 tis. m2 a předkupní právo na dalších 30 tis. m2 pozemků. Pokud by se rozhodla v zóně investovat, mohla by zaměstnat 50 až 80 lidí," uvedl Linda. Město jedná i s dalším investorem, místostarosta ale zatím nechtěl upřesnit, o koho se jedná.

Podle schválených pravidel prodává Cheb pozemky v průmyslové zóně za 490 Kč/m2 . Investor si pak sám hradí poplatky za vynětí pozemků ze zemědělského fondu. V případě chebské zóny to může být až 360 Kč/m2, přičemž ještě před dvěma lety byly poplatky jen 65 korun.

Cheb chce v příštím roce investovat další desítky milionů korun do druhé etapy průmyslového parku, který patří mezi nejúspěšnější v regionu. V chebském průmyslovém parku působí nyní osm firem, které dávají práci zhruba 660 zaměstnancům.

Největším zaměstnavatelem je výrobce hraček Playmobil CZ, u něhož nyní pracuje na 215 zaměstnanců. Firma navíc plánuje rozšíření výroby. Mezi další velké zaměstnavatele chebské zóny patří i společnost Apt Cheb nebo TUP Bohemia s více než stovkou zaměstnanců.

Související