Lego nyní v Kladně zaměstnává kolem 1500 lidí a patří mezi největší zaměstnavatele v regionu. Podle ředitelka kladenského úřadu práce Lenky Staňkové by se mělo v halách začít pracovat v prvním pololetí příštího roku. Podle dřívějších informací společnosti se tam budou balit hračky, měl by v nich být také sklad a administrativní prostory.

Továrna Lega zabírá podle primátora Dana Jiránka asi dvě třetiny průmyslové zóny Kladno-jih, teď by měla mít podle dostupných údajů rozlohu přes 45 tis. m2. Hračky Lego se vyrábějí v Kladně od roku 2000. Tamní továrnu rok a půl provozovala singapurská společnost Flextronics, v roce 2008 ji však skupina Lego převzala od Flextronicsu zpět.

Nyní firma oznámila, že plánuje další rozšíření svého působení v ČR, a to ve dvou fázích. V první fázi bude přistavěno 3 200 m² nad stávající výrobní halou. Tyto prostory budou určeny pro dekoraci a kompletaci Lego elementů.

Zhruba před rokem zakoupila Lego Group sousední pozemky. Tovární budova, která na nich stojí, bude na počátku roku 2013 zdemolována, aby uvolnila prostor pro výstavbu druhé fáze: dalších 11 tis. m² určených pro balení stavebnic a podzemní parkoviště s kapacitou 250 míst. Náklady na investici přesáhnou podle firmy 336 mil. korun.

„Když jsme navrhovali a plánovali existující budovy, počítali jsme s prostorem pro další rozšíření – nevěděli jsme však, že k němu dojde tak rychle. Pokud budou naše prodeje nadále růst, musíme se dále rozšiřovat, abychom se nedostali během pár let do problémů s kapacitou,“ říká Carsten Rasmussen, senior vicepresident, EU Packing.

Kladenská továrna bude mít po rozšíření celkem 100 tis. m² zastřešené plochy a nabídne až 300 nových pracovních míst.

Související