Na programu kongresu jsou přednášky na téma PET i nápojový karton; Moderní obalový design-vnímání pomocí barev; Ochranné prvky; Identifikace, QR kódy; Fixace paletových jednotek.

Řada přednášek svým obsahem pokrývá aktuální problémy, zejména distribuce lihovin, současně okruh nápojů přesahuje, neboť například ochranné prvky mají své důležité místo napříč všemi oblastmi balených výrobků od léčiv, přes tabákové výrobky po elektroniku.

Součástí kongresu je i Obalový galavečer, který se uskuteční taktéž v prostorách hotelu. V jeho rámci se budou předávat trofeje a certifikáty za oceněné exponáty v české národní soutěži Obal roku i speciálního ocenění zlaté, stříbrné a bronzové Ceny předsedkyně komise pro nejlepší obalová řešení. Novinkou je předání ocenění za nejlepší obalový design roku 2012 – Design Touch.

Na kongresu se potkávají pracovníci z vývoje, výroby, marketingu i prodeje obalových prostředků s obchodními partnery z potravinářského i nápojového průmyslu a také výrobci strojních zařízení, jejich obalovými techniky, manažery odpovědnými za nákup obalů a balicích materiálů.

Související