Specializované oddělení společnosti Dachser vyrábí standardizované dřevěné obaly i obaly na míru, speciální palety pro stroje a zařízení či dřevěné bedny a rohy zajišťující svou odolností maximální ochranu zboží během přepravy. Díky vlastní stolárně mohou mít obaly nestandardní a nadměrné velikosti, mohou být opatřeny uzavíratelným zámkovým systémem a zajištěny originální plombou.

Dachser disponuje specifickým know-how pro balení nejrůznějších druhů strojírenských výrobků – od drobného spojovacího materiálu až po velké strojní celky či zařízení. Pro své zákazníky zajišťuje firma nejen výrobu obalů, ale i balicí práce, a to jak ve vlastních prostorách, tak i jako výjezdní montážní skupina přímo u zákazníka. Podle místa určení zásilky a druhu přepravy používá Dachser i různé druhy konzervace, ať už se jedná o antikorozní oleje, antikorozní papíry, technologii zatavení do smrštitelné fólie a opatření vysoušecími prostředky a další. Samozřejmostí je používání pomocných ochranných materiálů, jako jsou kartony, bublinkové a strečové fólie či pěnové elementy.

„Tuto službu jsme vytvořili na základě nestandardních požadavků na balení našich stávajících zákazníků a rozhodli jsme se ji rozšířit a nabídnout trhu,“ říká Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel Dachser Czech Republic. „Zohledňujeme všechny specifické požadavky celého dodavatelského řetězce a naší prioritou je zabezpečit zboží pomocí profesionálního balení, ať už míří do kteréhokoliv místa na světě.“

Společnost Dachser Břeclav, která balení zaštiťuje, je držitelem certifikátů AEO a C-TPAT, veškeré používané obalové dřevo je tepelně ošetřeno a splňuje normu ISPM.

Související