Aimtec měl v pražském závodě na starost kompletní integraci systému. „Aimtec má zkušenosti se zakázkami v řadě zemí a je schopen řídit projekty pro skladové hospodářství nejen v pražském závodě, ale i v ostatních částech Evropy,“ uvedl jeden z důvodů výběru firmy Tomáš Koubek, Business Services Manager – Central Europe v PepsiCo CZ.

Konzultanti Aimtecu zde mohli uplatnit zkušenosti z projektů v distribučních centrech potravinářských společností, např. ze Staropramenu, Karlovarské Becherovky nebo Plzeňského Prazdroje. „Zavést systém za plného provozu v distribučním centru Pepsi pro celou Českou republiku bylo pro nás velkou výzvou. Uvědomovali jsme si, že Pepsi nemůže akceptovat zpoždění byť jen jediné dodávky k zákazníkovi,“ dodává k zakázce Jaroslav Follprecht, ředitel společnosti Aimtec.

Vlastní řešení SappyWMS od Aimtecu je postaveno na platformě SAP ERP. Jeho cílem byla maximální jednoduchost práce ve skladu. Evidence je založena na sledování unikátních manipulačních jednotek. To znamená, že nejsou sledovány jednotlivé výrobky, ale přepravníky, například v podobě palet. Operace ve skladu PepsiCo nyní sledují čtečky čárových kódů připojené on-line.

Pro rychlejší identifikaci položek používají zaměstnanci snímače kódů na prstu. Součástí projektu je také integrace balicí linky a dodávka čteček a tiskáren čárových kódů. Mezi přednosti nového systému patří přesná evidence zboží, dodržování expirací pro jednotlivé zákazníky, lepší využití skladovací plochy a také zjednodušení práce zaměstnanců v logistickém oddělení. Chyby při expedici byly eliminovány, došlo k výraznému zrychlení cyklických a měsíčních inventur a také ke snížení personálních nákladů.

Související