Firma uzavřela smlouvu o pronájmu na téměř 15 500 m2 skladových prostor a 1000 m2 kancelářských prostor. Při transakci ji zastupoval tým industriálních nemovitostí realitní poradenské společnosti Jones Lang LaSalle. Foxconn ve svém evropském produkčním centru v Pardubicích vyrábí od roku 2000 počítače a elektronické a strojírenské výrobky.

„Se zástupci společnosti Foxconn jsme několik měsíců intenzivně hledali řešení pro distribuci výrobků jejich tamějšího závodu konečným zákazníkům. Vhodné prostory se měly nacházet v Pardubicích a/nebo blízkém okolí. Jako optimální se ukázal pronájem ploch v areálu CTPark Pardubice. Foxconn začal nové prostory formálně využívat 1. února 2013,“ říká Miroslav Kotek, konzultant týmu industriálních nemovitostí Jones Lang LaSalle.

Foxconn je registrovaná obchodní značka společnosti Hon Hai Precision Industry. Je uznávaným globálním lídrem v oblasti IT, produkce spotřební elektroniky a výroby součástek pro komunikační a elektronická zařízení. Její evropské produkční centrum bylo otevřeno v roce 2000 v Pardubicích, kde navázalo na tamější dlouhodobou tradici výroby elektrosoučástek a elektrospotřebičů. V České republice má Foxconn výrobní linku ještě v Kutné Hoře a prodejní kancelář v Praze. Má zde téměř 5000 zaměstnanců a je (po Škodě Auto) druhou největší exportní firmou působící na území naší republiky.

Související