Nové prostory v CTParku Brno budou sloužit k výrobě extra výkonných spínačů pro energetický průmysl. Prostory, které pro ABB společnost CTP připraví, umožní například instalaci jeřábů, speciálních zemnění, rozpříčkování nebo přípravu lakovny.

„Tento nový projekt potvrzuje, že společnost ABB vnímá podnikatelské prostředí v České republice pozitivně. Výběr Brna koresponduje s atraktivitou tohoto města, které se stává klíčovou destinací pro mezinárodní společnosti,“ říká Remon Vos, generální ředitel CTP.

Nový projekt navazuje na další dva úspěšné projekty ABB v České republice. V loňském roce bylo v CTParku Ostrava otevřeno Centrální evropské středisko pro servis motorů a generátorů a repase robotů, v CTParku Modřice pak působí výrobní divize a technologické centrum této společnosti. ABB zaměstnává v celé České republice více než 3000 lidí, mezi její zákazníky patří například firmy Škoda, ČEZ, Arcelor Mittal nebo Třinecké železárny.

V CTParku Brno momentálně probíhá výstavba vývojového a technologického centra o rozloze 40 tis. m2 pro firmu FEI a druhá fáze nového designového centra pro Honeywell. Celkem má CTP ve výstavbě po celé ČR více než 230 tis. m2 nových prostor.

Související