Aktiva zahrnují i práva k příslušným produktům Linde MH. Výsledkem transakce, která by měla být uzavřena během druhého čtvrtletí letošního roku, bude (v nespecifikovaném časovém horizontu) přesun výroby reachstackerů a manipulátorů s kontejnery pod hlavičku firmy Konecranes. Součástí transakce, jejíž cena nebyla zveřejněna, je dlouhodobá dohoda o dodávkách této techniky, takže v nabídce Linde MH stroje pro manipulaci s kontejnery nadále zůstanou. Konecranes navíc získá přístup k distribuční síti Linde MH.
„Jedním z našich strategických pilířů je růst, proto neustále hledáme nové příležitosti k zajímavým investicím, především na rozvíjejících se trzích. Tato dohoda umožní významně zlepšit náš byznys v oblasti strojů pro manipulaci s kontejnery a přináší nám možnost růstu. Přispěje k dalšímu zvýšení výkonnosti a využití našich výrobních závodů a přinese nové příležitosti ve spolupráci s Linde MH,“ vysvětluje Lars Fredin, viceprezident Konecranes.
„Globální spolupráce s jedním z lídrů tohoto segmentu významně zlepší nabídku produktů pro zákazníky Linde MH. Dosáhneme nejvyšších standardů kvality, výkonnosti, hodnoty i dodávek – na jaké jsou naši zákazníci zvyklí,“ říká Brian Butler, ředitel divize Heavy Trucks Linde Material Handling.

Související