Management uvedl, že růst poptávky po přepravě zásilek před Vánocemi táhly především on-line obchody. Firma očekává, že tento trend bude letos pokračovat, což povede k dalšímu růstu zisku. Šéf podniku Frank Appel však varoval, že kvůli horšímu vývoji ekonomiky se citelné zlepšení hospodaření dostaví až koncem roku.

„Kdybyste se mě zeptali (na výhled do roku 2013) před třemi týdny, asi bych jej hodnotil příznivěji, protože ze Světového ekonomického fóra jsem se vracel s relativně příznivými vyhlídkami,“ uvedl Appel. „Jak jste ale viděli v tomto a v minulém týdnu, máme zde výstupy, jako je fiskální útes v USA nebo volby v Itálii, a ty tvoří novou nejistotu,“ dodal.

Zisk skupiny za čtvrté čtvrtletí překonal odhady analytiků. Ti v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že zisk před úroky a daní (EBIT) se zvýší pouze na 809 mil. eur.

Deutsche Post nedávno uvedla, že přeprava zásilek v Německu kolem Vánoc vystoupila na nový rekord. Za den se přepravilo i více než 7 mil. balíkových zásilek, což nemá v Německu obdoby. Appel řekl, že je to právě díky rostoucímu zájmu o nákupy přes internet. Na letošní rok firma počítá se ziskem 2,7 mld. až 2,95 mld. eur, analytici čekají 2,83 mld.

Související