Práci by tam mohlo najít až 930 lidí. Jeden z největších světových výrobců hraček by se stavbou mohl začít ke konci letošního roku a ukončena by měla být do konce roku 2015. ČTK to zjistila z dokumentů pro přípravu stavebního povolení, které Lego poskytlo tuzemským úřadům.

Podle personální ředitelky kladenského Lega Zuzany Chapmanové ještě nebylo o zahájení výstavby definitivně rozhodnuto. „Co se týká nového projektu, tam záleží především na tom, jaký rozsah a harmonogram bude v rámci Lega finálně schválen a také samozřejmě jak dobře se Lego bude prodávat. Jde o prostory pro budoucí rozvoj,“ řekla Chapmanová. V podkladech o vlivu stavby na životní prostředí je například uvedeno, že společnost potřebuje areál postavit kvůli zvýšení kapacity výroby.

Nové provozy továrny mají vzniknout především v části průmyslové zóny, kde dříve vyráběla počítačové a telekomunikační komponenty kanadská firma Celestica, od které Lego areál koupilo. Celý areál už byl v podstatě zdemolován a plocha pro výstavbu by mohla být brzy připravena. „Výroba, co se týče počtu lidí a přepravovaných výrobků, bude menší, než když tam byla Celestica a plně jela. Výrobní prostory Lega ale budou větší,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek. Město podle něj plánované rozšíření továrny podporuje. Bude ale jednat o dílčích úpravách projektu, které se týkají třeba vybudování protihlukové zdi.

Lego patří mezi největší zaměstnavatele v regionu. V Kladně funguje od roku 2000 a v současnosti zaměstnává kolem 1500 lidí, ke kterým v hlavní sezoně podle Chapmanové přibývá kolem 800 agenturních pracovníků. Společnost už loni továrnu rozšířila o čtyři nové haly za více než 1,2 mld. korun, kam bylo loni přijato přes 200 pracovníků a jejich nábor bude pokračovat.

Související