„V Chebu by postupně měly vyrůst dvě špičkově vybavené průmyslové haly. Jejich obsazení bude záležet na poptávce, už teď ale registrujeme o Cheb i o sousední průmyslovou zónu v Aši zájem několika investorů,“ říká Milan Kratina, Managing Partner skupiny Accolade.

„Cheb je atraktivní pro dodavatele německým koncovým výrobcům. Předpokládám, že zájem budou mít hlavně společnosti z automobilového průmyslu nebo z přesného strojírenství, vrata našich hal jsou ale samozřejmě otevřena všem,“ dodává Pavel Sovička, Managing Director Panattoni Europe v České republice.

„Na jedno každé pracovní místo v Chebu, tedy na území celého bývalého okresu, máme jedenáct uchazečů. I když je to nejlepší výsledek v Karlovarském kraji, není to zrovna potěšující statistika. Proto jsme byli vůči plánům skupiny Accolade vstřícní, protože vítáme každého, kdo u nás chce vytvářet nová pracovní místa,“ říká místostarosta Chebu Tomáš Linda.

„Cheb má blíž ke klíčovým průmyslovým centrům v Bavorsku než Plzeň, stejně tak má kupříkladu blíž do Saska než do Ústí nad Labem – proto naše zacílení na potenciální dodavatele německých firem,“ vysvětluje Pavel Sovička. „Cheb je vynikající lokalita hlavně díky dostupné a kvalitní pracovní síle. V mnohém je dnes pro investory výhodnější než třeba tradiční průmyslové centrum západních Čech Plzeň, kde postupně roste tlak na pracovní trh, a to i díky námi zajišťované investici společnosti Faurecia, která zaměstná na tisíc lidí“.

„V námi připravovaných parcích mohou investoři začít vyrábět už do osmi měsíců od chvíle, kdy podepíší kontrakt. Obvykle to přitom v Čechách trvá rok a půl,“ říká Milan Kratina

Skupina Accolade nabízí společně s Panattoni Europe prvních sedm průmyslových parků ve strategických lokalitách, jako je Mladá Boleslav, Kvasiny – Rychnov nad Kněžnou, Plzeň, ale také Cheb nebo Aš. Společnost Panattoni Europe během posledního roku a půl stavěla průmyslové areály v žatecké zóně Triangle, ve východních Čechách, středních Čechách a v současné době realizuje výstavbu výrobního areálu společnosti Faurecia u Plzně.

Související