Nové nájemní smlouvy zahrnují 12 tis. m2 společnosti DSV a 5 tis. m2 společnosti SHT Technopoint, velkoobchodníkovi se sanitárním zařízením.

Prologis zahájil výstavbu parku minulý rok, když zaznamenával silnou poptávku po moderních strategicky umístěných nemovitostech při nedostatku prostor ve svém slovenském portfoliu. Společnost má v plánu rozšířit areál o 47 tis. m2, přičemž první fáze zahrnující přes 24 tis. m2 byla dokončena ve třetím čtvrtletí 2012.

Spekulativní výstavba průmyslových prostor je v současnosti poměrně vzácná. Martin Polák, vice president a ředitel společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko, k tomu řekl: „Analyzováním trendů na trhu a potřeb našich zákazníků jsme byli schopni identifikovat ten pravý čas pro spekulativní výstavbu. Velmi nás těší správnost našeho rozhodnutí, o čemž svědčí i fakt, že již 70 % prostor v této nemovitosti je pronajato.“

Prologis Park Bratislava je strategicky umístěný u prvního výjezdu z dálnice D1 jen 24 km východně z centra Bratislavy a 2 km od Sence. V tuto chvíli sestává ze sedmi distribučních nemovitostí o celkové rozloze přes 208 000 m2.

Mezi stávající zákazníky v tomto parku patří Carcoustics, Červa Slovensko, ČSAD Invest Logistics, DHL Logistics Slovakia, dm drogerie markt nebo Lagermax Slovakia.

Související