Dubaj je díky své strategické poloze a rozvinuté infrastruktuře ideálním místem pro rozvoj leteckého, námořního i silničního dopravního spojení s Blízkým východem. Disponuje největším uměle vytvořeným přístavem na světě, zdejší mezinárodní letiště nabízí spojení do více než 120 destinací a silniční linky odtud vedou do všech zemí v regionu (Turecko, Saudská Arábie, Irák, Írán, Omán, Katar a Kuvajt). „Dubaj zaznamenává nejsilnější růst v oblasti logistických aktivit v celém regionu,“ potvrzuje Stefano Pollotti.

Oblast prochází rychlým hospodářským rozvojem, a proto je zde vysoká poptávka po logistických službách kombinujících námořní a silniční způsoby přepravy nákladů. Import do oblasti představuje 84 % a export zbylých 16 % výměny zboží.

Kancelář v Dubaji byla otevřena na konci roku 2012 a v průběhu roku 2013 najede na plný provoz. V rámci zajištění dodavatelského řetězce zde bude firma poskytovat i individuální celní a daňové zastoupení.

Gefco již otevřelo v roce 2011 pobočky v Íránu a Iráku. Důvodem byla především podpora obchodu s Čínou, Indií a východní Evropou.

Po otevření kanceláře v Dubaji zvažuje společnost možnost otevření dalších kanceláří v Saúdské Arábii a v Ománu a také navázání partnerství v Kataru.

Související