Fallon uvedl, že o koupi instituce, jejíž počátky sahají do roku 1516, vyjádřilo zájem několik zámořských investorů. Dodal, že generální ředitelka Royal Mail Moya Greeneová již zorganizovala globální turné, na němž bude nabízet podíly v poště státním investičním fondům a velkým zahraničním institucionálním investorům.
Vláda dává přednost uvedení akcií Royal Mail na burzu, připomněl Fallon. Zákon z roku 2011 jí umožňuje privatizovat až 90 % Royal Mail, zbylých 10 % akcií vyhrazuje zaměstnancům podniku.
„Preferujeme primární emisi akcií (na burze), pokud to ale nebude možné, poohlédneme se po alternativách typu prodej státním fondům nebo jiným institucionálním investorům,“ řekl náměstek. Proti prodeji jsou odbory zastupující 155 tis. zaměstnanců pošty.
Poštovní společnosti téměř po celém světě v současnosti řeší postupný propad své hlavní činnosti – doručování dopisů. Důvodem je především nárůst posílání e-mailů. Zvyšující se dostupnost internetu a rozvoj on-line služeb ale ovlivňuje poštovní trh i pozitivně. Náhradou za dopisy se stává, v souvislosti s nárůstem e-commerce, doručování balíků. Údaje z některých zemí ale naznačují, že to nemusí pro záchranu pošt stačit, upozornila agentura AP.
Americká poštovní společnost U.S. Postal Service (USPS) oznámila, že kvůli úsporám přestane dodávat dopisy v sobotu. V současnosti řeší legislativní orgány Spojených států, zda to bude možné.
Nový Zéland plánuje ještě větší škrty - dodávky jen tři dny v týdnu místo šesti. Je to přitom jen pár let, co se poštovní služby dostaly do finančních problémů. Příjmy USPS byly na vrcholu v roce 2007, kdy činily 75 mld. dolarů.