Významný výrobce a dodavatel keramických obkladů, společnost Lasselsberger, řídí své největší české distribuční centrum v Lubné u Rakovníka pomocí systému SappyWMS od firmy Aimtec. „Jsme přesvědčeni, že toto řešení maximálně využije náš současný SAP standard a zefektivní interní logistické procesy. Doufáme, že jej v budoucnu uplatníme i na dalších skladech naší společnosti,“ říká Petr Šafanda, vedoucí IT aplikací firmy Lasselsberger.

Vedení společnosti se rozhodlo nahradit původní externí Warehouse Management System softwarem, které stane součástí stávajícího podnikového informačního systému SAP. Nové řešení vychází ze standardní SAP komponenty pro vedení zásob a řízení skladů a dále nabízí vysokou přidanou hodnotu pro nastavení logistických procesů s využitím čárových kódů a radiofrekvenčních terminálů. Zároveň nabízí vzhledem ke své modulární struktuře rychlé změny podle požadavků zákazníka.

SappyWMS pokrývá ve firmě Lasselsberger všechny interní logistické procesy obchodního distribučního centra. Jedná se o plně dispečersky řízenou organizaci pohybu materiálu a zboží. Práce manipulantů je automaticky řízena podle typů manipulační techniky a charakteru skladovacích míst. Při expedici systém umožňuje plynulé vychystávání celých palet z blokových skladů a zároveň přípravu komisních palet. Díky tomu, že uživatelé pracují v jednom systému, mají v reálném čase k dispozici věrohodné logistické reporty. Obchod se tak může spolehnout na data, která z distribučního centra přicházejí.

Firma Lasselsberger si od řešení SappyWMS dodaného společností Aimtec slibuje zjednodušení procesu prodeje, jehož podstatnou součástí je logistika a expedice. Projekt nasazení nového systému do procesů firmy trval necelé tři měsíce.

Související