Po dokončení bude v novém objektu probíhat výroba, lehká montáž a distribuce klimatizačních systémů značek Thermo King a Trane, které jsou určeny pro využití v budovách a nákladní dopravě. Projekt bude zahrnovat 25 tis. m² výrobních a skladových ploch a administrativní budovu o ploše 3400 m².

Goodman staví nový výrobní závod na pozemku o rozloze 90 tis. m² v rámci průmyslové zóny Kolín-Ovčáry, jejíž celková plocha přesahuje 370 ha.

„Dnešní akce v Kolíně představuje první krok na cestě ke kvalitní třístranné spolupráci mezi společností Ingersoll Rand, městem Kolín a společností Goodman. Jedná se o druhý podobný projekt, který společnost Goodman realizovala v České republice,“ uvedl Jakub Pelikán, country manager společnosti Goodman pro Českou republiku a Slovensko.

Objekt se staví v souladu s normami ekologického posouzení LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a společnost Goodman bude v této souvislosti žádat o tzv. „zlatý certifikát”. Závod bude mít účinnou čističku odpadních vod a řízení spotřeby vody a bude používat systémy pro snížení spotřeby energie.

Loni v listopadu získal Goodman na udílení cen CIJ Awards 2012 za svůj projekt o ploše 22 tis. m², který pronajal společnosti SAS Autosystemtechnik v Mladé Boleslavi, cenu za nejlepší stavbu v oblasti skladů a logistických zařízení.

Související