Čína byla výkonnými manažery pro oblast zdravotnické péče v rámci dotazování během pátého ročníku průzkumu UPS „Pain in the (Supply) Chain“ označena za trh, jež nabízí nejvíce příležitostí k expanzi.

„Čína je jedním z nejdůležitějších trhů pro UPS i naše zákazníky,“ řekl Jim Barber, prezident UPS International. „Investujeme do špičkových řešení pro naše zákazníky. Jejich prostřednictvím reagujeme na růst spotřebitelské poptávky v oblasti zdravotní péče a posilujeme postavení naší firmy v Číně.“

Moderní logistické centrum v Chang-čou specializované na oblast zdravotnictví má plochu 22 tis. m2. Je navržené tak, aby splňovalo specifické nároky farmaceutických firem na skladování a distribuci.

„Mnoho zdravotnických firem v Číně vyžaduje velmi náročná řešení týkající se dodavatelských řetězců. Vidíme zde proto rostoucí obchodní příležitosti,“ uvedl Richard Loi, prezident UPS v Číně. „Logistické centrum v Chang-čou spolu se stávajícím zdravotnickým zařízením v Šanghaji urychlí přepravu zboží na klíčové trhy v Číně.“

Otevření nového hubu je součástí globální strategie firmy zaměřené na expanzi v oblasti zdravotnictví. První podobné centrum v Asii otevřela UPS v roce 2011 v Singapuru, pak následovaly další tři ve třetím čtvrtletí roku 2012, a to v Chang-čou, Šanghaji a australském Sydney. Letos firma oznámila svůj záměr převzít maďarskou společnost Cemelog zaměřenou na logistické služby pro zdravotnictví a rozšířila pět svých stávajících severoamerických center.

Součástí globální zdravotnické sítě UPS je 41 specializovaných zdravotnických zařízení o rozloze 595 tis. m2. Služby zahrnují například přepravu zásilek citlivých na výkyvy teploty, zajištění přepravy v souladu s místními předpisy nebo monitorování, zabezpečení, kompletaci a značení zásilek.

Související