„Máme před sebou příležitost a měli bychom udělat vše, abychom ji využili,“ řekl Appel. Dohoda o volném obchodu by podle něj vyprodukovala přinejmenším jedno procento růstu v obou regionech a spustila další výzkum a vývoj v mnoha odvětvích a sektorech.

„Taková dohoda by neměla řešit jen všechny typy bariér obchodu a propagovat standardizaci pravidel důležitých pro tuto oblast. Měla by rovněž eliminovat stávající bariéry investic a vstupu na trh,“ dodal Appel.

USA: Klíčový trh s obrovským potenciálem
Pro Deutsche Post DHL hraje americký trh velmi důležitou roli v pokračující realizaci strategie globálního růstu. Součástí této strategie je zaměření divize DHL Express na mezinárodní přepravu zásilek doručovaných v konkrétní čas (TDI). Díky dennímu obratu více než 3 mil. eur a více než 50 tis. zásilek denně jen v této kategorii produktů je firma jedním z předních poskytovatelů služeb expresní přepravy v USA. Celá skupina pak ve Spojených státech zaměstnává více než 35 tis. zaměstnanců, kteří pracují na více než 800 pobočkách.

O strategické důležitosti amerického trhu svědčí i významné investice firmy v USA. Na konci loňského roku například DHL Express otevřela nové centrum letecké nákladní přepravy na letišti v Miami. Společnost také investovala více než 100 mil. dolarů do rozšíření a modernizace leteckého přepravního uzlu v Cincinnati.

„Spojené státy mají velký podíl na světovém obchodu,“ řekl Appel. „Proto jde o ústřední spojovací článek globální sítě Deutsche Post DHL. V roce 2012 jsme v tržbách na americkém trhu generovali dvouciferný růst. V USA produkujeme více než 10 % konsolidovaných tržeb. V tomto trhu vidíme obrovský potenciál pro úspěšný růst naší společnosti.“

Související