V novém terminálu poskytne DB Schenker zákazníkům komplexní logistické služby včetně leteckých, námořních a pozemních přeprav nebo balíkových a sběrných služeb. Celková rozloha teplotně regulovatelného skladu bude 25 tis. m2, plánován je i chlazený sklad o rozloze 3300 m2. Celý areál bude vystavěn podle certifikace TAPA A, která znamená nejvyšší možné zabezpečení.

Budova bude zároveň vyhovovat standardům na ochranu životního prostředí BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Například solární energie bude využita pro dobíjení baterií vysokozdvižných vozíků. Nový logistický areál ve Vantaa bude slavnostně otevřen v červenci 2015.

„Všechny logistické operace budou v novém terminálu probíhat pod jednou střechou, díky tomu dojde ke zlepšení naší efektivity, produktivity i zrychlení toků zboží,” říká Göran Åberg, ředitel Oy Schenker East Ab, a dodává: „Tento nový logistický areál se stane jedním z největších terminálů pro pozemní přepravy v Evropě, pro DB Schenker rovněž představuje jednu z nejvýznamnějších investic v historii. V listopadu 2012 jsme také otevřeli nové logistické centrum o rozloze 24 500 m2 v Nurmijärvi ve Finsku, které je zaměřeno na automobilový průmysl. Celkové investice DB Schenker ve Finsku převýší 76 mil. eur.“

Související