Preventivní plán, který má dopravním komplikacím zabránit, počítá s rozšířením provozu v úseku na 81. km na čtyři pruhy. S omezeným průjezdem jedním pruhem ve směru na Prahu, který si žádá oprava poškozeného mostu, se řidiči setkají pouze od 10. do 12. září. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo dopravy.

Na dálnici D1 v noci na dnešek přibylo další omezení, které přímo navazuje na modernizovaný úsek mezi Loktem a Hořicemi, informoval Český rozhlas. Celý opravovaný úsek měří přes 20 km a je tak nejdelší v historii našich dálnic.

Podle rozhlasu nové omezení vzniklo kvůli pravidelným úpravám povrchu, který již vyžaduje před zimou údržbu. Oprava měla začít vzhledem ke konci prázdnin později, byla ale zahájena již nyní kvůli problematickému místu na 81. km.

Dopravní komplikace z 25. srpna způsobila kombinace nepříznivých okolností a uzavírky jednoho pruhu ve směru na Prahu. Zúžené místo zablokovaly dvě dopravní nehody a utvořila se kolona dosahující délky 26 km. Čekající řidiče navíc rozladilo, že se na uzavírce nepracovalo.

To by se podle ministra dopravy Zdeňka Žáka mělo nyní změnit. Práce na opravě povrchu mezi 66. a 86. km se dnes již rozběhli. „Jsem rád, že má důrazná výzva zabrala, na úsecích se opravdu začalo pracovat a řidičům zároveň vycházíme vstříc. Budu dále důsledně trvat na tom, aby řidiči nebyli obětí zbytečných uzavírek či průtahů při stavbě,“dodal šéf dopravního resortu.

Spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) sestaví ministerstvo pracovní skupinu, která bude průběh stavebních prací monitorovat. Její členové budou dohlížet na plnění harmonogramu stavebních prací s cílem dopravní omezení na dálnici ideálně ještě zkrátit.

Související