Čemat postavil celkem tři skladovací haly s plochou až 5 tis. m2, novou administrativní budovu a parkoviště. Stavba začala v roce 2010, původně pro vlastní potřebu. V průběhu tří let však firma své plány změnila a vedle menších skladovacích objektů jen pro vlastní potřebu vyrostly v příhraničním městě moderní haly určené k pronájmu. Areál má rozlohu 11 tis. m2.

„Původně jsme chtěli rozšířit naše kapacitně již nedostatečné sklady. Pak se ale objevily možnosti a další náměty postavit větší areál,“ říká Kamil Černý, jednatel společnosti Čemat. „Navážeme tak na naše dlouholeté zkušenosti v oblasti logistiky a nabídneme zase nějaké rozšiřující služby.“

Samotné stavební práce na první části areálu začaly na jaře 2012. Nové skladové budovy s menší výrobní plochou nabídnou okolo 6000 paletových míst. Největší z nich má přes 2000 m2, ostatní nabízejí po 600 a 900 m2. Část nových prostor společnost nabízí k pronájmu dalším subjektům.

Vizualizace nového areálu

Vedle hal dále stojí dvoupodlažní administrativní budova, která je již z části zabydlená, zájemcům však nabízí další volné kancelářské prostory včetně sociálního zařízení. Areál chrání napojení na centrální pult bezpečnostní ochrany a centralizované zařízení aj.

Vlastní stavbu hal tvoří ocelová konstrukce opláštěná IPN panely v barvách červené a šedé. Předpokládaná výše investice do areálu se pohybuje v řádu desítek milionů korun.

Čemat dále plánuje rozšíření výstavby v letech 2013-2015 o minimálně jednu další halu. V přípravě je výstavba prostor o rozloze minimálně 1000 m2 s multifunkčním využitím ať už jako výrobních, skladových, nebo kancelářských prostor. Součástí investičních záměrů je také vybudování otevřené expozice, ve které Čemat vystaví své produkty.

Nový areál se nachází v těsné blízkosti dopravního koridoru dálnice D1. Prostory jsou řešením pro firmy hledající moderní, flexibilní a cenově přijatelné služby v oblasti skladování a logistiky.

Související