„K výstavbě tohoto logistického komplexu nás vedl stále rostoucí počet zásilek a již nedostačující kapacita původního překladiště,“ vysvětluje generální ředitel společnosti Pavel Horák.

Objekt je situován do logisticky výhodné lokality Říčany - Jažlovice u dálnice D1 a zároveň slouží jako regionální depo pro oblast východní části Prahy a středních Čech.

Hodinová kapacita překládaných zásilek se zvedla ze 4 tis. na 14 tis. a v případě propojení s depem až na 18 tis. zásilek za hodinu. Celkem je k dispozici přes 190 nakládacích a vykládacích ramp pro kamiony a dodávky. Válečková dráha dosahuje délky téměř 3 km, s maximální rychlostí 3 m/s. Celková plocha areálu je 50 tis. m2, z toho 12 tis. m2 pro překladiště a budovy depa a administrativy. Investice výstavby dosáhla výše 24,7 mil. eur.

„Otevřením nového hubu můžeme zákazníkům nabídnout ještě rychlejší, flexibilnější a spolehlivější doručení, než je tomu dnes. Věříme, že společně s nejširší nabídkou produktů a služeb výrazně upevníme své postavení na trhu expresních balíků,“ konstatuje Pavel Horák.

Válečková dráha dosahuje délky téměř 3 km

Související