Zahraniční vystavovatelé tvoří na veletrhu necelou polovinu. Jedničkou jsou podobně jako v minulých letech německé firmy, následuje účast ze Slovenska a Itálie. Partnerskou zemí letošního ročníku je Turecko, loni to byla Indie.

V rámci prestižní soutěže Zlatá medaile bude udělena i speciální cena nejlepšímu exponátu z oboru automatizační technika. Tématu se bude věnovat také odborný doprovodný program.

Na MSV vystavuje asi 1550 firem. Zájem je zhruba stejný jako před dvěma lety, kdy se akce uskutečnila v obdobném rozsahu. Loni tam bylo firem 1886, to se ale souběžně s MSV konaly veletrh obráběcí a tvářecí techniky IMT a technologické veletrhy Fond-ex, Welding, Plastex a Profintech.

Eurotrans

Souběžně se strojírenským veletrhem se bude letos poprvé na brněnském výstavišti konat veletrh dopravy a logistiky Eurotrans. Vznikl přesunem veletrhu užitkových automobilů a servisní techniky Autotec a rozšířením o téma transportu a logistiky a kolejové dopravy.

Termín Eurotransu je třídenní – od úterý 8. října do čtvrtka 10. října. Veletrh bude umístěn v hale G2, na volné ploše H a v kolejišti u pavilonu A. Organizuje se jako samostatný, i když lístky platí pro obě souběžné akce. V příštích ročnících se už počítá s konáním v samostatném termínu.

Na výstavní ploše veletrhu Eurotrans se představí přes 80 vystavovatelů, mezi nimi budou dominovat vystavovatelé autoservisní techniky. Z logistické branže se představí například Yusen Logistics, T-CZ, Centrum dopravního výzkumu, Codeware, DSW Road, Toptrans, Cargopass, Ferry Lines, z železniční branže Cominvest, Železničné opravovne a strojárne Zvolen, ZTC electronic.

Související