„Celý proces je nyní nesrovnatelně jednodušší a rychlejší. V praxi to znamená, že můžeme odbavovat celokontejnerové zásilky zákazníků elektronicky z centrálního terminálu v Rudné, aniž by naši celní deklaranti museli být přítomni na kontejnerovém překladišti v České Třebové, kde v tu chvíli kontejnery stojí,“ vysvětluje Pavel Ráž, manažer celních služeb společnosti DB Schenker.

Díky povolení pro CCŘ tak může nyní DB Schenker klientům garantovat rychlejší průběh přepravy. Udělením povolení CCŘ byla zároveň potvrzena kvalita poskytování celních služeb společností DB Schenker.

Tu dokládá i celní certifikace AEO F, kterou firma obdržela v roce 2012. Certifikát zajišťuje mimo jiné přednostní odbavování a průchod celními kontrolami. Celní správa České republiky jej uděluje pouze spolehlivým a finančně stabilním hospodářským subjektům.

Terminál společnosti Metrans v České Třebové byl otevřen v lednu 2013. Od té doby slouží jako kontejnerové překladiště vlaků a nákladních automobilů pro střední a jihovýchodí Evropu.

Areál má plochu 138 tis. m2 , kapacitu 6000 TEU a míří do něj toky zboží z a do německých přístavů, nizozemského Rotterdamu, případně dále do vlaků mířících na Moravu do Zlína a Ostravy.

Související