„Po pětileté spolupráci se společností Arcapita, která úspěšně vybudovala naše portfolio, jsme velmi rádi, že se TPG a Ivanhoé Cambridge staly dlouhodobými investory v P3,“ řekl Ian Worboys, generální ředitel PointPark Properties. „Nová investice umožní urychlit naši expanzi jak na stávajících, tak na nových trzích. Díky široké škále našich pozemků jsme momentálně v situaci, kdy můžeme rozšiřovat naši stávající klientskou základnu. P3 se v budoucnu zaměří také na posílení svého současného portfolia nákupem kvalitních rentabilních logistických nemovitostí umístěných v klíčových logistických lokalitách,“ dodal Ian Worboys.

P3 je významná společnost s velmi kvalitním portfoliem logistických nemovitostí, které se nacházejí v hlavních evropských distribučních uzlech, řekl Anand Tejani, partner TPG. „Je dobře připravena profitovat z pozitivních makroekonomických trendů, které stojí za současným růstem poptávky po logistických prostorách v Evropě.“

„Silný růstový trend v oblasti e-commerce prospěje z dlouhodobého hlediska logistickému sektoru a přináší možnost profitovat z měnícího se profilu spotřebitelů v Evropě,“ dodává Meka Brunel, výkonný viceprezident pro Evropu Ivanhoé Cambridge.

P3 je specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, který se zaměřuje na poskytování služeb logistickým, distribučním, retailovým a výrobním společnostem. Mezi aktiva P3 patří 48 logistických nemovitostí (1,46 mil. m2) a pozemky, které umožňují další rozvoj a výstavbu na více než 590 tis. m2 po celé Evropě.

Mezinárodní developerská společnost P3 byla ještě jako Pinnacle založena v roce 2001 s centrálou v Praze a začala nakupovat pozemky ve střední a východní Evropě. V roce 2008 získala firmu od Merrill Lynch společnost Arcapita. O rok později změnila název na PointPark Properties.

P3 v ČR spravuje dva průmyslové parky s celkovou rozlohou 204 tis. m2. Kromě toho působí v Bulharsku, Francii, Německu, Itálii, Lucembursku, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Velké Británii a v Perském zálivu.

Související