Společnost Olymptoy se rozhodla realizovat řízený sklad v nových prostorách v Nehvizdech u dálnice D11 nedaleko Prahy. Vybrala si společnost Aimtec, která zde nasadila své řešení DCIx WMS pro řízení logistických procesů.

Společnost Olymptoy je velkoobchodním dodavatelem a výrobcem hraček a her pro děti. Ve svém sortimentu nabízí rovněž dětské oblečení a potřeby.

„Naše firma dodává hračky do nejvýznamnějších obchodních řetězců v České republice. Současně nám chodí 160 objednávek z e-shopů denně. Ve většině těchto případů se jedná o kusové zásilky, proto je nutné objednávky ve WMS systému seskupit a najít optimální trasu pro skladníka,“ říká k projektu Richard Hrbáč, majitel společnosti Olymptoy.

DCIx WMS procesy

Společnost Olymptoy hledala pro řízení skladových zásob a pokrytí klíčových fází expedice směrem k velkoobchodním řetězcům efektivní a flexibilní Warehouse Management System. Vybrala si osvědčené řešení pod označením DCIx WMS, které vyvíjí a nejen na českém a slovenském trhu dodává společnost Aimtec.

Ta na projektu spolupracovala s firmou Stow ČR, která vyrábí a dodává různé druhy regálových systémů, od prostých statických přes mobilní regály vlastní konstrukce až po vysoce sofistikované automatizované sklady.

Přednastavený logistický systém DCIx WMS pokrývá procesy při příjmu zboží, a to jak nakupovaného, tak vráceného zboží z prodejen. Dále se jedná o zaskladnění a přeskladnění zboží, při kterém jsou podporovány také činnosti rozdělení nebo sloučení jednotlivých balení.

Doplňování do vychystávací zóny probíhá na základě metody FIFO. Systém DCIx WMS zadrží zboží, pokud je shledáno jako vadné a není možné jej expedovat. Inventurní transakce je možné provádět v případě, že je inventura založena v systému. DCIx WMS podporuje i tzv. rychlou inventuru, kterou není potřeba předem definovat. Tato inventura slouží k rychlému srovnání množství a pozice balení. Projekt byl také rozšířen o vytvoření a tisk hromadných výdejek, společnou přípravu, zabalení a expedici zboží.

Systém DCIx WMS je integrován do podnikového informačního systému Helios. Součástí dodávky byla také instalace hardwarového vybavení - radiofrekvenčních terminálů Motorola a termotransferových tiskáren Zebra.

Příprava na vánoční sezónu

Projekt nasazení DCIx WMS byl odstartován v polovině května 2013. Termín ukončení byl stanoven kvůli sezónnímu navážení obchodů před vánočními svátky na začátek září. V budoucnu vedení společnosti Olymptoy uvažuje o rozšiřování skladových kapacit o další halu. K této expanzi bude pomáhat také informační systém DCIx WMS.

Související