Společnost Mountfield se rozhodla zkonsolidovat své lokální skladové kapacity do jednoho centrálního skladu v PointParku Prague D1, kde bude využívat tři čtvrtiny z celkových 20 tis. m2 prostor nové budovy, přičemž zbývajících 4 800 m2 staví P3 spekulativně pro budoucí možnost pronájmu.

„Očekáváme, že nový skladový systém přinese ještě vyšší efektivitu našich procesů, sníží náklady na přepravu a díky nejmodernějším technologiím použitým při výstavbě také zajistí úsporu režijních nákladů, zejména pak nákladů na energie,“ uvedla Jana Moravová, výkonná ředitelka společnosti Mountfield.

„Nová hala bude využívat například tepelně izolované můstky a inteligentní systém osvětlení doplněný zvýšeným počtem světlíků jako zdroje přirozeného světla,“ říká Tomáš Míček, Acquisition and Development Director P3.

P3 zahajila v PointParku Prague D1 vystavbu 3

„Rozhodnutí společnosti Mountfield umístit svůj centrální distribuční sklad do našeho PointParku Prague D1 je dáno prémiovou lokalitou parku a jeho dobrým napojením na evropské trhy. Potvrzuje to vzrůstající trend výstavby na míru ve střední a východní Evropě, která je způsobena nedostatkem kvalitních a dobře umístěných skladových prostor,“ komentuje Peter Bečár, výkonný ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko.

PointPark Prague D1 se nachází poblíž Strančic nedaleko Prahy na exitu 15 dálnice D1. Kromě společností Mountfield a Yusen Logistics patří mezi další klíčové nájemce také firmy Auto Kelly, DB Schenker, HOPI nebo PST CLC.

Související