Nové prostory na Černém Mostě mají celkovou plochu přes1800 m2 a disponují sedmi nakládacími rampami pro vozový park patnácti dodávkových automobilů. V distribučním centru se skladují jak suché potraviny, tak je zde chladírna pro mléčné výrobky a mrazicí boxy.

Přímo na platformě, která je vybavena vlastním skladovým softwarem, je prostor pro 700 paletových pozic a k dispozici je 1000 nejprodávanějších položek zboží. Díky tomu může služba Delivery fungovat daleko rychleji, efektivněji a nezávisleji na samotné prodejně.

„V oblasti rozvážkového prodeje vidíme velkou budoucnost, takže zvyšování standardu služeb tímto směrem pro nás bylo logickým krokem,“ říká generální ředitel Makro Cash & Carry ČR Axel Hluchy.

IMG4119

„Službu Makro Distribuce jsme začali poskytovat v roce 2008. Nyní činí meziroční nárůst prodejů Makro Distribuce 65 %. S patnácti vozidly zavážíme 350 zákazníků převážně z hotelů, restaurací, lázní a nemocnic. Nové, rozšířené distribuční centrum zaměstná celkem 45 zaměstnanců,“ uvedl ředitel Makro Praha Černý Most Jiří Míča.

Díky nové rozvážkové platformě plánuje pobočka zdvojnásobit počet zákazníků, stejně jako podíl zákazníků služby Delivery na jejím celkovém obratu.

Makro Distribuce v České republice provozuje flotilu více než 100 rozvážkových automobilů. Ty jsou schopny v případě potřeby sedm dní v týdnu doručovat zboží přímo k zákazníkovi – kamkoliv a dokonce už do 24 hodin od objednání. Delivery platformy na rozvoz zboží jsou proto součástí všech českých poboček řetězce.

Související