Nová hala o ploše přes 9000 m2 využívá výšku budovy, která je 19 m. Výrobky se ukládají do výše až 15 m v 7 až 8 patrech. Pro manipulaci se používá technika VNA, která se pohybuje ve 2 m širokých uličkách. V hale je také devět nových míst pro kamiony pro příjem a expedici zboží, prostor pro kompletaci či dodatečné balení, v galerii je další prostor, ve kterém mohou být v budoucnu kanceláře. Skladovací prostory by měly firmě podle odhadu stačit do roku 2020.

Důvodem výstavby třetí haly byl nárůst sortimentu. „Máme více než 3000 položek kuchyňských a domácích potřeb, ročně přibývá 300 nových položek, které vznikají ve vývojovém centru," uvedl ředitel úseku řízení jakosti Ladislav Vaculík.

Podle jeho slov se změnilo také portfolio odběratelů. „Před třemi lety jsme vytvořili vlastních síť prodejních center, ke konci letošního roku jich bude 68. Tento koncept se obchodně velmi osvědčil, staví se také v dalších zemích," řekl Vaculík. Tescoma změnila v posledních letech také dodavatele, více se orientuje na české a slovenské firmy.

První hala Tescomy byla v roce 2002 prvním objektem v nové průmyslové zóně na kraji města, v roce 2008 začala vznikat druhá etapa logistického centra, odkud odcházejí výrobky do celého světa. Všechny tři etapy i pražskou expozituru stavěla společnost Zlínstav. Celkově Tescoma do stavby objektů investovala 1 mld. korun. Zlínský areál má rozlohu 7,5 ha, nyní je zastavěno 40 tis. m2. Tescoma zatím neplánuje výstavbu další skladovací haly, nevylučuje však vznik administrativního centra.

V logistice společnosti nyní pracuje 62 kmenových a dalších 50 externích zaměstnanců. Vzhledem k výstavbě třetí haly se očekává nárůst v desítkách zaměstnanců v příštích pěti letech. Tescoma, která na konci loňského roku oslavila 20 let od založení, zaměstnává celkově téměř 300 lidí.

Související