Nemovitosti se nacházejí v přední logistické lokalitě v Rudné u dálnice D5 západně od Prahy. Sklad s plochou 32 tis. m2, který byl postaven v roce 1997, nabízí jak suché skladové, tak chladírenské a mrazírenské prostory.

Krátce po akvizici začne Europa Capital s celkovou rekonstrukcí stávající budovy s cílem nabídnout k pronájmu moderní sklad prvotřídní kvality. Na přilehlých pozemcích je možno postavit dalších 55 tis. m2 skladových prostor, přičemž podstatná část těchto pozemků již má platné územní rozhodnutí.

LS Rudna 1Nad rekonstrukcí, pronájmem a získáváním dalších povolení bude dohlížet společnost The Charnwood Company, s níž již Europa Capital v minulosti provedla řadu úspěšných investic v této oblasti v České republice.

„Evropský logistický sektor je pro nás velmi atraktivní a tato koupě pro nás představuje zajímavou příležitost získání významné skladové nemovitosti s pozemky pro další výstavbu v přední logistické lokalitě,“ uvedl James Farmer, Senior Associate společnosti Europa Capital.

Související