„Logistický trh v oblasti zdravotnictví se vyvíjí obrovskou rychlostí,” vysvětluje Leon Janssen, ředitel společnosti DB Schenker v Nizozemí. „Tilburg je díky své strategické centrální poloze a dostatečné kapacitě v kontraktní logistice ideálním místem pro terminál tohoto typu.“

Centrum se rozprostírá na celkem 11 500 m2 a splňuje veškeré bezpečnostní, kvalitativní i environmentální požadavky a nároky segmentu healthcare. Součástí terminálu jsou i teplotně řízené sklady v rozmezí 2–8 °C a 15–25 °C a sterilní prostředí (clean room) např. pro přebalování léků. Specializované zóny umožní řešení specifických požadavků na skladování a přepravu zboží.


V novém terminálu DB Schenker plánuje vytvořit i kompetenční centrum, kde bude pracovat speciálně vyškolený tým odborníků pro obor zdravotnictví. Jejich cílem bude pravidelně monitorovat a analyzovat jak vývoj segmentu, tak i nová opatření, nařízení a právní požadavky v této oblasti.

Healthcare 4Kromě nového terminálu v Tilburgu disponuje DB Schenker dalšími 26 logistickými centry zaměřenými na healthcare v 15 zemích světa. Počet terminálů se navíc neustále rozrůstá, nedávno byla otevřena podobná logistická centra v Indii a na Filipínách, brzy je budou následovat další v Singapuru, Švédsku nebo Austrálii.

Související