Distribuční centrum, které bylo zprovozněno právě v těchto dnech, nabídne zajímavě řešený systém skladování drobného zboží v mezaninech. Ten doplní dopravníkový systém přepravy jednotlivých produktů v přepravkách, který výrazně zefektivní skladové procesy a urychlí samotnou expedici zboží.

„Důvodem relokace byl především rychlý růst prodejů, růst počtu vyexpedovaných zásilek a tlak na rychlost doručení. Naši zákazníci budou moci moderní způsob skladování a distribuce vyzkoušet ještě před Vánoci. S naším portálem expandujeme i do zahraničí a nové prostory nám umožní rychlejší expedici i do těchto trhů. Denně z nového centra odejde přes 10 tis. balíků do zemí střední a východní Evropy,“ konstatuje zakladatel internetového obchodu Parfums.cz Michal Zámec.

Do nového skladového areálu společnosti VGP v Rajhradě u Brna při rychlostní komunikaci R52 se Parfums.cz stěhuje ze staršího areálu v Brně-Slatina. Na výběru nového distribučního centra pro provozovatele obchodu, firmu Internet shop, se podílela realitní poradenská společnost DTZ.

„Klíčovým aspektem bylo časování projektu a pak splnění technických požadavků nájemce. Areál VGP v Rajhradě splňuje veškeré požadavky ze strany Parfums.cz ohledně kvality prostor, protipožárních opatření, komerčních podmínek a termínu předání. Bylo nutné prostory dokončit včetně instalace mezaninového regálového a dopravníkového systému a předat před zahájením hlavní prodejní sezony, tedy předvánočního období,“ doplňuje Michal Barthell, Industrial Agent DTZ.

Výhodou haly v Rajhradě byl fakt, že se jednalo o prostory ve výstavbě. Developerská společnost VGP tak mohla flexibilně reagovat na specifické požadavky klienta, především v oblasti protipožární bezpečnosti, počtu a typu nakládacích vrat, nosnosti podlahy apod.

„Jsme velmi rádi, že můžeme mezi svými nájemci přivítat další úspěšnou společnost z oblasti e-shopů. Svým klientům se snažíme vytvořit prostředí, které jim umožní jejich další růst. V případě společnosti Parfums.cz se navíc našim projektantům podařilo vymyslet řadu technických úprav, které ve výsledku přinesly klientovi podstatné úspory“ uzavírá Tomas Van Geet z developerské společnosti VGP.

Související