V listopadu bylo otevřeno nové depo v Českých Budějovicích. Tato budova umožňuje přepravit až dvojnásobné množství zásilek a díky nové válečkové dráze je zabezpečena lepší manipulace se zásilkami a jejich rychlejší odbavení. Celková investice převýšila 5 mil. korun.

Dalším letošním projektem byla rozsáhlá přestavba haly pro nakládku a vykládku zásilek v Olomouci. Díky celkové investici ve výši 11 mil. korun dokáže nové depo odbavit až o 70 % více zásilek a disponuje lepšími technologiemi.

ModernA technologie v depu

Nový systém například nabízí třídění zásilek na více směrů a je vybaven teleskopickou válečkovou dráhou, která umožňuje snazší manipulaci se zásilkami a šetrnější transport z jednoho vozidla do druhého. Inovace a rozšíření dělají z depa v Olomouci jedno z kapacitně nejvýkonnějších překladišť v síti DPD CZ.

Pro zákazníky také nová depa zajišťují lepší přístup do zákaznické zóny, kde je možné osobně podat nebo vyzvednout zásilku. „Zvyšování kapacity našich dep je reakcí na rostoucí nároky na množství přepravených zásilek. Investujeme především do nových technologií, které usnadňují třídění a zajišťují rychlejší dodání zásilek zákazníkům,“ uvedl Daniel Mareš, generální ředitel DPD CZ.

Související