UFI Filters zde plánuje do konce roku 2014 zaměstnat více než 100 lidí. Jejich počet se může v závislosti na ekonomické situaci a vývoji v automobilovém průmyslu v příštích letech zvýšit až na 300 pracovníků. Developer CTP do nového provozu investuje 8 mil. eur.

Společnost UFI Filters je v ostravském průmyslovém parku po firmách ITT a Brembo již třetí italskou společností vyrábějící automobilové komponenty. ITT vyrábí brzdové destičky a v CTParku Ostrava působí od roku 2008. Brembo je jedním z předních výrobců brzdicích systémů. Do areálu tato firma vstoupila v roce 2010 a na druhé čtvrtletí 2014 se plánuje dokončení dalšího, již třetího rozšíření prostor, které si zde pronajímá.

Nedávno se také do druhé budovy ostravského logistického parku nastěhovala německá společnost HP Pelzer, která vyrábí interiérové komponenty do automobilů.

„V rámci celé Evropy je Ostrava pro společnosti zabývající se výrobou automobilových komponentů velice strategické místo. V CTParku Ostrava zaměstnávají tyto firmy na 8 tis. lidí,“ uvedla Petra Pivovarová, vedoucí ostravského logistického parku.

Související