Rozšíření služby SenseAware do Evropy a Kanady přichází souběžně s uvedením služby ShipmentWatch v těchto zemích. Tuto službu zajišťuje oddělení FedEx Custom Critical a využívá funkcí SenseAware pro citlivé zásilky, včetně zásilek jednorázových a zásilek posílaných mimo FedEx. 

SenseAware kombinuje on-line aplikaci s multisenzorickým vysílačem, který zákazníkům odesílajícím cenné nebo ekologicky citlivé zásilky umožňuje je sledovat téměř v reálném čase a zároveň spolupracovat s jejich dodavatelskými řetězci. Kromě monitorování místa dokáže služba monitorovat i teplotu, vystavení světlu, relativní vlhkost, nárazy a barometrický tlak. Zařízení SenseAware 2000 podporuje jak suchou ledovou sondu monitorující teploty od -80 do +60 °C, tak sondu kryogenickou, jež dokáže monitorovat zásilky od -195 do +60 °C. 

„Vzhledem k tomu, jak je globální ekonomické prostředí stále složitější, jsou informace pro organizace vrcholně důležité,“ uvedl Carlo Novi, výkonný ředitel prodeje HealthCare Solutions společnosti FedEx Express EMEA. „Díky našemu programu mezinárodního rozšiřování má nyní k těmto informacím přístup ještě více zákazníků. Poskytujeme údaje, díky nimž mohou být rozhodnutí zákazníků kvalitnější a lépe načasovaná. Rovněž zákazníkům pomáháme zjišťovat příležitosti ke zvýšení efektivnosti dodavatelského řetězce.“ 

Služba SenseAware je vhodná pro celou řadu oborů, které pracují s výrobky s vysokou hodnotou nebo vysokou citlivostí na čas, například letecký a kosmický průmysl, výroba, těžba a zpracování ropy a zemního plynu, zdravotnictví nebo luxusní móda. Službu je možné využít například pro přepravu luxusních módních šatů, které potřebují ochranu před vlhkem, leteckých součástek, které vyžadují zvlášť opatrné zacházení, nebo výrobních dílů, jejichž zpoždění nebo ztráta by mohly vést ke vzniku problémů v dodavatelském řetězci. 

Společně s dalšími specializovanými službami, jako je Priority Alert, nabízí firma zákazníkům kompletní souborné řešení, které zahrnuje přepravu a balení zboží při kontrolované teplotě, sledování, viditelnost a kontrolování zásilek, dokumentaci trasy pro potřeby regulačních úřadů a globální know-how zajišťující rychlé celní odbavení. 
Aktuální seznam schválených přepravců a států a také další informace o službě najdete na adrese www.senseaware.com.

 

Související