Část haly o velikosti 5360 m² bude využívat společnost Donaldson Filtration Solutions pro pokrytí zákazníků ze střední Evropy a Ruska, 2900 m² je vyhrazeno pro dalšího poskytovatele logistických služeb a 6400 m² se staví spekulativně.

„PointPark Bratislava se nachází přímo na síti dálnic, které spojují Slovensko s Rakouskem, Maďarskem, Českou republikou a jižním Polskem a které dále směřují na východ do Ruska. Téměř do celé Evropy, včetně západního Ruska, se lze dostat do 24 hodin, poloha parku je proto ideální právě pro firmy jako Donaldson, které mají své zákazníky v rámci celého regionu,“ řekl Peter Jánoši, Country Head společnosti pro Slovensko.

Společnost Donaldson vyrábí filtrační systémy a díly. Bratislavský park bude využívat k dodávkám produktů distributorům působícím na trhu doplňků a náhradních dílů pro automobilový průmysl a dále pak tzv. OEM zákazníkům ve střední, východní a jihovýchodní Evropě včetně Ruska.

Výstavba haly byla zahájena v polovině března a bude dokončena na konci léta.

„Přidáváme do regionu novou distribuční kapacitu. Snadný přístup k zákazníkům stejně jako rozvoj byznysu byly klíčovými faktory při výběru místa nového centra,“ uvedl Jan Peeters, European Distribution Manager společnosti Donaldson.

PointPark Bratislava se nachází v Lozorně u dálnice D2 směrem na Brno přibližně 15 km severně od Bratislavy. V současné době se v něm nacházejí čtyři budovy o celkové rozloze 121 tis. m².

Související