UPS se účastní projektu FREVUE, který financuje Evropská unie. Jeho cílem je podpořit rozvoj elektromobility v city logistice. Různé firmy nasadí v rámci projektu celkem 127 dodávek v ulicích Amsterodamu, Lisabonu, Londýna, Milána, Madridu, Osla, Rotterdamu a Stockholmu.

„Udržitelnost je základní součástí našeho byznysu – udržujeme rovnováhu mezi ekonomickými, environmentálními a sociálními faktory. Cíle projektu FREVUE nám perfektně sedí,“ řekl Peter Harris z UPS Europe.

Elektroauta přicházejí. Norsko podporuje jejich řidiče nevídanými výhodami - čtěte ZDE

Počet elektromobilů se za loňský rok zdvojnásobil. Po světě už jich jezdí 405 tisíc - čtěte ZDE

Společnost pro tyto účely nechala přestavět své dieselové doručovací vozy P80 německou firmou Elektro Fahzeuge Schwaben (EFA-S) na plně elektrický pohon.

UPS EV Rotterdam 2 hiresElektormobily mají dojezd kolem 100 km a maximální rychlost limitovanou na 80 km/h stejně jako ostatní dodávky firmy v Evropě. Vozidlo P80-E má celkovou hmotnost 6800 kg a pohání jej 90kW elektromotor s točivým momentem 300 Nm.

Dobití prázdné baterie trvá kolem osmi hodin. Navíc vozidlo využívá systém rekuperace kinetické energie při brzdění (KERS).

UPS využívá po světě celkem 3100 vozů na různá alternativní paliva (hybridy, CNG, LNG, elektromobily), z toho 140 v Evropě, většinu ale ve Spojených státech.

Evektor odhalil projekt elektrického motoru. Investice za 17 milionů rozhýbá i menší auto - čtěte ZDE

ABB v Nizozemsku vybuduje celonárodní síť dobíjecích stanic pro elektromobily - čtěte ZDE

 

Související