VF Corporation využívá logistický areál u Prahy už od roku 2005 a v současné době si zde pronajímá téměř 33 tis. m2. Nová hala na ploše 39 tis. m2 umožní společnosti sloučit aktivity různých distribučních operací pod jednu střechu. Výstavba začne v letošním druhém čtvrtletí a dokončena má být příští rok.

V hale bude řada moderních technologií pro úsporu energií, například izolované nakládací rampy, inteligentní systémy osvětlení nebo moderní systém vytápění a ventilace.

PointPark Prague D8 se nachází 10 km severně od centra Prahy u exitu 1 na dálnici D8, která spojuje Českou republiku s Drážďany a Berlínem. V současné době zde stojí pět budov s celkovou rozlohou přes 70 tis. m2.

„Náš evropský distribuční hub v PointParku Prague D8 nám i našim zákazníkům dobře slouží. Jsme proto rádi, že můžeme učinit tento významný krok a dále navýšit naši kapacitu,“ uvedl Richard Tungay, ředitel pro strategii a rozvoj logistiky a distribuce společnosti VF Corporation.

VFC je jednou z největších světových firem, které se zabývají výrobou a distribucí oděvů a obuvi. V Evropě má dvě distribuční centra. Jedno je v belgickém Sint-Niklaas a zaměřuje se zejména na značky The North Face, Kipling, Eastpak a JanSport.

Druhé distribuční centrum se nachází ve Zdibech u Prahy pod názvem VF Czech Services. Odtud se po Evropě rozvážejí hlavně značky Lee, Wrangler, Vans, Napapijri a Reef. Skladuje se zde asi 100 tis. položek. 

Související