Fedex spolu s více než tisícovkou zaměstnanců převzal 40 poboček v Jihoafrické republice, Botswaně, Malawi, Mosambiku, Namibii, Svazijsku a Zambii. Akvizice je součástí strategie, jejímž cílem je posílení pozice firmy po celé Africe.

„Jižní Afriku považujeme za klíčový region,“ řekl šéf firmy Frederick W. Smith. „Region nabízí obrovské možnosti místním i mezinárodním zákazníkům dostat se na nové trhy.“

„Fedex Express vstoupil na africký trh na začátku 90. let minulého století prostřednictvím celosvětové partnerské sítě. Akvizice Supaswiftu je součástí naší expanze na jeden z nejrychleji se rozvíjejících trhů světa,“ uvedl David Binks, prezident FedEx Express pro Evropu, Blízký východ, Indický subkontinent a Afriku.

Supaswift vznikl v roce 1990. V roce 2005 se spojil se společností MyExpress, která byla součástí partnerské sítě Fedexu v Jižní Africe od roku 1991.

Některé africké státy procházejí v posledních letech rychlým rozvojem, řada velkých logistických firem se zde proto snaží více prosadit. Třeba Dachser loni rozšířil svou síť v JAR o čtvrtou pobočku, Gefco vytvořilo vedle obchodního zastoupení v zemi i vlastní logistické zázemí, DHL Express rozšiřuje síť svých servisních poboček po celé subsaharské Africe.

Související