P3 plánuje investovat do pozemku zhruba 85 mil. eur. Firma tak reaguje na rostoucí poptávku po moderních skladových a distribučních nemovitostech v blízkosti metropole.

„Česká republika patří z logistického hlediska mezi nejžádanější evropské lokality a nabídka distribučních prostor zde v posledních několika letech výrazně klesala. V parcích, které tvoří naše aktuální portfolio, zbývá pro nový development jen velmi málo místa, a tak nám tato investice umožní uspokojit potřeby našich zákazníků v souvislosti s jejich expanzí na trhu,“ uvedl Tomáš Míček, šéf P3 pro Českou republiku.

D11 je hlavní dálniční spojení mezi Prahou a východní části České republiky. Pozemek se nachází v blízkosti Mstětic u exitu 8 na dálnici D11 nedaleko pražského městského okruhu.

V logistickém parku PointPark Prague D11 bude sedm skladových budov. Zaujmout by měl zejména zájemce z řad logistických firem a maloobchodníků, tedy ze sektorů, které v pražském regionu v uplynulých letech zaznamenaly rychlý růst. Prvním budovám již bylo uděleno povolení k výstavbě.

„Jedná se významnou akvizici P3 a vůbec první nákup pozemku poté, co nás v loňském roce koupili naši noví akcionáři TPG a Ivanhoé Cambridge,“ řekl generální ředitel P3 Ian Worboys.

PointPark Prague D11 bude třetím logistickým areálem P3 v České republice a zvýší tak celkovou pronajímatelnou plochu společnosti v tuzemsku na 428 tis. m2. Další dva logistické parky P3 se nacházejí také v okolí Prahy – na dálnicích D1 a D8. Kromě toho firma pronajímá sklady v dalších sedmi evropských zemích.

Související