Investice přišla firmu na asi 400 mil. korun. V logistickém areálu bude pracovat kolem 170 lidí. Sklad se nyní zaváží zbožím, plný provoz začne v půlce června.

Dobřany budou jedním ze čtyř centrálních distribučních skladů firmy v České republice. Další jsou v Jirnech, Radonicích a Lipníku nad Bečvou. V Plzeňském kraji měla firma původně jen sklad suchého zboží v Nýřanech.

„Dobřany byly z pohledu svého umístění jasnou volbou. Díky konstruktivnímu jednání s městem se podařilo k oboustranné spokojenosti dojednat vše potřebné,“ uvedl vedoucí oddělení marketingu Penny Daniel Novotný.

Výstavba, kterou prováděla firma Strabag, trvala zhruba 11 měsíců. Celková plocha areálu je 119 tis. m2, sklad se 105 rampami zabírá 23 tis. m2. Řetězec otevře v obci také novou prodejnu.

Penny Market působí na českém trhu od roku 1997 a zaměstnává více než 7000 zaměstnanců, z toho 650 v logistice. Je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE. V České republice provozuje 350 prodejen, z nového skladu se jich bude zásobovat 63.

Související