Nejpoužívanějším typem na prodejnách jsou tzv. půlpalety a čtvrtpalety (800 x 600 mm a 600 x 400 mm). Vedle volně obchodovatelných palet je alternativou i jejich pronájem v tzv. pooling od soukromého operátora. Mezi největší patří společnosti CHEP a LPR, součást společnosti Euro Pool System.

V paletovému poolingu lze displejové palety pronajmout na určitou dobu. Výrobce dopraví příslušné zboží do maloobchodních prodejen. Provozovatel paletového poolingu pak své vybavení sesbírá, odešle je ke kontrole, v případě potřeby je opraví a vrátí zpět do poolu k dalšímu použití.

Paletový pooling je často vnímán jako nákladově efektivní alternativa k výměně bílých palet. V poolingovém modelu jsou k dispozici vedle menších verzí i tradiční europalety.

„Displej palety jsou ideálním nástrojem pro zvýšení tržeb z prodeje zboží v již zaplněných uličkách maloobchodní prodejny. Displej palety také představují vítanou pomoc v trvalé snaze o snazší a účinnější způsoby doplňování zboží, protože šetří čas a peníze výrobcům, balicím firmám a maloobchodníkům,“ říká Jan Soukup, obchodní zástupce pro retail společnosti CHEP.

Doplňování zásob je díky displejovým paletám rychlejší a vyžaduje méně manuální práce ve srovnání s používáním tradičních přepravních obalů. Displej palety lze také použít v uličkách k umístění informačních značek, a lépe tak využít prostoj prodejny.

CHEP Plastic Display Pallet P604APaleta australského operátora o rozměrech 600 x 400 mm je čtyřcestná, a ideálně se tak hodí do vysokorychlostních, automatizovaných systémů. Palety snesou náklad o hmotnosti až 300 kg a výšce 1,8 m.

Související