Nová pobočka sídlí ve městě Vantaa nedaleko Helsinek, disponuje 1200 m2 tranzitních a skladových prostor a se sítí Dachseru je propojena přímými denními linkami sběrné služby. Zásilky z Finska jsou přes eurohuby v Bratislavě a Überherrnu (Německo) a centrální platformu v německém městě Bad Salzuflen doručovány do celé Evropy v přesně stanovených doručovacích časech a opačným směrem proudí zásilky přes Finsko dál do ostatních skandinávských destinací. 

Další finská společnost Oy Waco Logistics Finland, v níž získal Dachser v minulém roce majoritní podíl, pak má na starosti služby v oblasti letecké a námořní přepravy. 

„Vlastní špičkové IT systémy, jednotné standardy poskytovaných služeb a kvality, fixní doručovací časy a hustá síť poboček po celé Evropě – to jsou hlavní výhody přímého spojení s naší sítí,“ vysvětluje Michael Schilling, COO Road Logistics společnosti Dachser. „Zároveň také posilujeme naši dopravní síť na severu Evropy.“ 

„Pobočka ve Vantaa je díky blízkosti finských exportních a importních zákazníků ideálně umístěna,“ říká Tuomas Leimio, výkonný ředitel Dachser Finland Oy. „85 % finské pozemní přepravy je realizováno v trojúhelníku, který je tvořen Helsinkami, Turku a Tampere. Finský trh má dobré vyhlídky na další růst, který bude podpořen naší globální sítí a špičkovými procesy a IT systémy.“ 

Na severu Evropy má Dachser další pobočky v Dánsku, Norsku a Švédsku, kde zaměstnává dohromady více než 500 pracovníků. Pobaltské státy – Estonsko, Lotyšsko a Litva budou obsluhovány společností ACE Logistics Group, která je dlouholetým partnerem Dachseru.

Související