Podpisem smlouvy se slovenskou pobočkou mezinárodní kurýrní společnosti DPD začala výstavba první haly nového žilinského logistického parku. V první fázi tak vznikne budova o rozloze 2180 m2 a dalších 627 m2 kancelářských ploch. Dokončení výstavby se plánuje na listopad 2014.

Po zvážení několika verzí se společnost DPD rozhodla pro lokalitu žilinského letiště, která by měla přinést úsporu v nákladech a po dobudování dálničního obchvatu Žiliny i výrazné časové úspory při doručování balíků.

Tato klíčová investice DPD bude sloužit jako centrální třídicí středisko pro celé Slovensko a také jako vstupní a výstupní bod pro exportní a importní zásilky firmy. „Paralelně bude plnit úlohu standardní pobočky DPD v žilinském regionu,“ uvedl Peter Červeň, generální ředitel společnosti.

Celková investice přesáhne v první fázi více než 5 mil. eur. V novém třídicím středisku a pobočce najde práci 29 stálých zaměstnanců a 30 brigádníků.

Centrální překladiště bude vybaveno moderní třídicí linkou. Třídění balíků bude monitorované kamerovým systémem, vstupy budou vybaveny automatickým vážicím systémem. Třídicí systém umožňuje paralelní nakládání přepravních kontejnerů do 24 směrů odpovídající pobočkám DPD.

DPD Depot 5„Jsme rádi, že po úspěšném startu v Košicích jsme mohli zahájit i výstavbu ImmoParku Žilina. Společně s výstavbou objektu pro DPD začínáme také s budováním přístupové cesty a další infrastruktury pro první etapu parku, která nám umožní rychleji reagovat na požadavky našich klientů,“ uvedl Peter Malík, jednatel Erste Group Immorent Slovensko.

Firma je v rámci skupiny Erste Group kromě developmentu specialistou na financování nemovitostí a infrastruktury. Na Slovensku investovala už do parku v Košicích, kde jsou k dispozici dvě haly s celkovou pronajímatelnou plochou 20 tis. m2.

Související