Nový terminál DHL, který je v provozu už od dubna, je umístěn na strategickém místě přímo u hlavního tahu mezi Prahou a německým překladištěm v Lipsku. To je společně s asijským Hongkongem a americkým Cincinnati jedním ze tří globálních přepravních uzlů v rámci celosvětové sítě expresní společnosti.

„Jedná se o historicky největší provozní investici v České republice, která znamená výrazné zlepšení našeho servisu pro oblast Prahy a Čech, a umožňuje nám tak reagovat na stále se zvyšující a náročnější potřeby našich zákazníků a poskytovat jim spolehlivé a kvalitní služby,“ řekl Ian Wilson, generální ředitel DHL Express pro Českou republiku a centrální Evropu.

„V praxi to znamená především rozšíření servisního okna, což umožňuje zákazníkům dostat jejich zásilky dříve a mít více času na přípravu a odeslání jejich exportních zásilek. Například Praha se nově obsluhuje od 8:30 do 18:00 a podobně pozitivní dopad očekáváme i u ostatních českých poboček,“ dodal Wilson.

Firma do nového centra na severu metropole nedaleko Klecan sestěhovala všechny tři pražské pobočky.

Terminál ročně přijme a roztřídí téměř milion a půl importních a exportních zásilek přepravovaných společností. V budově celkově pracuje přes 120 osob ve dvou směnách, z toho přes sto zaměstnanců přímo na provozních pozicích.

Investice do budovy se pohybují kolem 70 mil. korun, přičemž náklady na technologii, IT vybavení a bezpečnostní systémy přesáhly 50 mil. korun.

Související