„Plánovaná velikost datového centra je přes 2500 metrů čtverečních. Jedná se o první projekt výstavby vlastního datového centra společnosti Seznam.cz, která doposud využívala pro svůj provoz centra externích dodavatelů. Dokončení první fáze projektu se plánuje na konec letošního roku,” říká Denisa Molatová z průmyslového týmu Cushman & Wakefield, která transakci zprostředkovala.

Generálním dodavatelem stavby, který vzešel z výběrového řízení, je firma Altron. Datové centrum společnosti internetové společnosti představuje zásadní technologickou inovaci, která přispěje k úspoře energie a ke snížení ekologického dopadu.

Seznam.cz o svém záměru stavět vlastní datové centrum informoval už loni. Tehdy uvedl, že do něj během deseti let investuje 200 mil. korun výhradně z vlastních zdrojů.

Developer VGP se podílel na vybudování technické infrastruktury a na zajištění souvisejících povolení. Splnění náročných požadavků v oblasti napojení na nezávislé datové sítě může v budoucnu přilákat do skladového parku v Horních Počernicích další zájemce o výstavbu podobného projektu.

Související