Zřejmě nejrychlejší rozvoz jídla v Praze začíná 1. července. „Čas doručení objednávky do 10 minut se lidem z oboru zdál nesplnitelný. My jsme udělali testovací rozvoz a dosáhli průměrného času doručení pod pět a půl minuty,“ vysvětluje Jakub Plas z uLikeIT.

Nicméně rozvoz jídla bude probíhat zatím pouze v centru Prahy. Zajišťovat jej bude společnost Messenger. Pro Ordr bude rozvážet obědy pomocí netradičních nákladních kol, tzv. cargo bike.

Jídlo se u Ordr objednává přes web nebo prostřednictvím stejnojmenné aplikace. Obědy se budou rozvážet od 11 do 14 hodin.

„Chtěli jsme tu službu co nejjednodušší. Výsledkem je, že stačí jen třikrát kliknout. Vyberete, kolik porcí si přejete, potvrdíte objednávku a pak už vám jen přijde zpráva, kdy kurýr dorazí s vaším jídlem,“ dodává Jakub Plas.

Menu sestavil šéfkuchař Radek Jakubec, který v Londýně získával zkušenosti vedle osobností, jako jsou Gordon Ramsay nebo Dean Timpson, a v hotelu Metropolitan získal se svým týmem dva roky po sobě doporučení průvodce Michelin.

Na každý den je připraveno jedno jídlo a omezený počet porcí. Důvodem je zachování čerstvosti jídla a rychlosti doručení.

Související