Nová paleta nahrazuje stávající čtvrtpaletu CHEP, jež byla zavedena před více než 20 lety. Je vybavena prvky, které přinášejí snadnější stohování, lepší stabilitu a snazší zacházení. Navíc se bezpečněji a rychleji připevňuje k vlnitým propagačním materiálům zákazníků.

„Odolnost nové čtvrtpalety byla v laboratoři pro obalové materiály Fraunhoferova institutu podrobena důkladnému testování. Potvrdili jsme statickou, dynamickou a klimatickou stabilitu nové konstrukce v přímém srovnání s předchozí generací čtvrtpalety CHEP. Opakování každého z testů více než třicetkrát zajišťuje statistickou spolehlivost výsledků,“ uvedl Volker Lange, ředitel sekce obalových materiálů a obchodní logistiky institutu,

Nový model váží 1,9 kg oproti 2,1 kg u starší verze. Snížená výška znamená, že nové palety lze na kamionu stohovat do 36 vrstev oproti původním 30 vrstvám. To představuje 20% úsporu místa.

Nový produkt byl v průběhu posledních 18 měsíců vyvinut v Inovačním centru společnosti CHEP v americkém Orlandu. Zkušební nasazení proběhlo u 75 zákazníků a partnerů z řad výrobců, maloobchodníků, poskytovatelů balicích služeb a logistických firem.

V dalším sledu se plánuje zavedení v Beneluxu, Francii, Velké Británii, Španělsku a Polsku.

Související