„Jsme potěšeni, že jsme získali takto vysoké hodnocení v oblasti udržitelnosti. Naší prioritou je stavět nemovitosti, které perfektně vyhovují potřebám našich klientů a jsou z dlouhodobého hlediska efektivní, co se týče nákladů,“ řekl Martin Polák, senior vice president & country manager společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko.

Budova s plochou přes 21 tis. metrů čtverečních je součástí logistického parku na dálnici D1 nedaleko Prahy, který se skládá ze čtyř hal o celkové rozloze více než 51 tis. metrů čtverečních distribučních a kancelářských prostor.

„BREEAM je zkratka pro Building Research Establishment Environmental Assessment Method. Nastavuje standard nejlepších postupů v oblasti navrhování budov s důrazem na trvalou udržitelnost a stal se praktickým měřítkem k popisu vlivu budovy na životní prostředí,“ uvádí definice na webu České rady pro šetrné budovy.

„Hodnocení se týká specifikace budovy, jejího designu, konstrukce a užívání. Použitá měřítka reprezentují širokou škálu kritérií a kategorií od energie po ekologii. Zahrnují aspekty týkající se užívání energie a vody, vnitřního prostředí (zdraví a kvality života), znečištění, dopravy, materiálů, odpadu, ekologie a řídicích procesů,“ popisuje dále organizace.

Hlavním dodavatelem projektu se stala společnost Goldbeck. Proces získání certifikátu BREEAM zajišťovala společnost Arcadis CZ.

Související